Momentálne nemáme mačiatka.


vrh A - EUR
európske mačiatka
narodené 20.04.2004
vrh B - EUR
európske mačiatka
narodené 24.07.2005
 
         

Odchovávame mačiatka výhradne s preukazom pôvodu.
Mačiatka od nás odchádzajú najskôr vo veku 12 týždňov. Sú odčervené, s potrebnými očkovaniami, po testovaných rodičoch na FIV a FeLV, s riadnou kúpnou zmluvou, preukazom o pôvode a očkovacím preukazom (poprípade pasom a očipované - na žiadosť nového majiteľa) len do dobrých a vhodných podmienok. Preto sa Vás budeme pýtať, kde bude mačiatko žiť - ale je to len v záujme spokojnosti Vášho budúceho mačacieho spoločníka. Vyhradzujeme si právo vedieť ako sa našim mačiatkám darí v ich novom domove v priebehu ich života. Taktiež Vám veľmi radi poradíme či už vo výchove alebo výžive mačiatka. Môžte sa na nás obrátiť s akoukoľvek otázkou a s akýmkoľvek problémom.

Pred kúpou by ste si však mali uvedomiť, že mačka je živý tvor a nie hračka, ktorá keď sa znepáči dá sa vyhodiť. Z mačiatka časom vyrastie dospelá mačka a bude Vám robiť spoločnosť viac ako pätnásť rokov. Preto si treba položiť viacero otázok, po zodpovedaní ktorých sa dozviete, či je vo Vašich možnostiach, aby ste sa stali zodpovednými majiteľmi mačky.

Dokážete vytvoriť mačke potrebné podmienky na príjemný a plnohodnotný život?
Každá mačka žijúca v byte alebo v dome potrebuje mačacie škrabadlo, ktoré by jej nahradilo stromy, aby si mohla čistiť a obrusovať pazúriky. Musí mať k dispozícií mačací záchod, v ktorom inštinktívne vykonáva svoju potrebu. Potravu by mala dostávať dva krát denne a granule by mala mať k dispozícií celý deň. Nesmie sa zabúdať na misku s čerstvou vodou. Samozrejmosťou je kvetináč s trávou, ktorú mačky potrebujú aby si mohli čistiť žalúdok (od chuchvalcov chlpov, ktoré sa im tvoria v žalúdku pri čistení srsti - bezoárov). Mačka potrebuje svoj pelech, umiestnený na tichom a kľudnom mieste, hračky sú samozrejmosťou. Nesmiete zabúdať, že mačka prespí dve tretiny dňa a pri tej každodennej sieste nesmie byť rušená.

Budete mať čas venovať sa jej?
Pokiaľ si chcete zadovážiť iba jednu mačku, treba počítať s tým, že mačka sa bude snažiť upútať Vašu pozornosť, možno aj v čase, keď Vy práve nebudete mať čas alebo náladu. Mačka je síce samostatný tvor ale napriek tomu potrebuje, aby ste sa s ňou hrali a dávali jej pocit bezpečného domova a samozrejme lásku.

Ste ochotný čistiť mačaciu toaletu?
Čistenie toalety je dôležité z hľadiska hygieny. Zanedbanie by mohlo viesť k vzniku infekcie. Toaletu treba čistiť dva krát denne alebo minimálne raz. Dva krát do mesiaca treba použitú podstieľku vysypať, toaletu dôkladne vyumývať, dezinfikovať a naplniť ju čistou podstieľkou.

Je ešte mnoho vecí, na ktoré si treba vopred zodpovedať (či budete mať čas a finančné prostriedky na veterinárnu starostlivosť, či budete vedieť tolerovať a akceptovať jedinečnú povahy mačky atď..), ale myslím, že každý človek majúci v srdci lásku k mačkám, urobí pre nich ešte omnoho viac a nie je pochýb, že mačka sa mu za všetko odmení.