Vítame Vás na stránkach chovateľskej stanici európskych krátkosrstých mačiek KAYRA KEDI*SK. Naša chovateľská stanica bola zaregistrovaná roku 2003 pod medzinárodnou organizáciou FIFe. Názov našej chovateľskej stanice je v tureckom jazyku a znamená „prekrásna mačka".

Odchovávame mačiatka výhradne s preukazom pôvodu. Preukaz o pôvode neznamená, že sa musíte zúčastňovať výstav. Zaručuje Vám však pôvod mačky a že z nej vyrastie predstaviteľ daného plemena, jej zdravie a nepríbuznosť predkov.

Naše mačky žijú s nami v byte v Bratislave. Majú k dispozícii všetky priestory, ktoré my, dvojnohí podávači potravy využívame. V priestore bytu majú umiestnené mačiacie stromy na obrusovanie pazúrikov, ktoré s obľubou využívajú, viac pelechov na spanie a nespočetné množstvo hračiek.


Všetky naše mačky sú neoddeliteľnou a dôležitou súčasťou našej rodiny, na základe čoho majú také isté práva ako my ľudia. Je im poskytnutá pravidelná a kvalitná veterinárna starostlivosť, kvalitné krmivo dva krát denne (v podobe konzerv Sheba, Gourmet a surového hovädzieho, morčacieho, konského alebo kuracieho mäsa, poprípade tepelne upravenej ryby), celý deň majú k dispozícii misky s granulami (Royal Canin, Pro Plan, Nutra Nuggets alebo Hill's), misky s vodou a samozrejme kvetináče s čerstvou trávou - obilím, ktoré im napomáha v trávení potravy.
Ako pochúťky obľubujú rôzne vitamíny, tavené syry, vaječné žĺtky, tvaroh, vanilkového pribináčika, ktoré im prispievajú k výbornej kondícií a služia ako doplnok k vyváženiu stravy.

Ich psychická vyrovnanosť a pohoda je nesporná.


Momentálne nemáme chovnú mačku.
V našej chovateľskej stanici aktuálne nájdeté iba kastrátov:
európske krátrkosrsté mačky Kláru a Mišku,tureckú angoru Agnii a domácu mačku Selmu.


Európske krátkosrsté mačky/ kastráti: strieborná čierna bodkovaná GIC. Klára Alexandra Ché (EUR ns 24) a čierna bodkovaná EC. Miša Mafia (EUR n 24). A ďalší kastráti - domáca mačka Selma a turecká angora CH. Agnii Haricat*CZ – krémová mramorovaná od českých chovateľov (TUA e 22).

Všetky naše mačky sú pravidelne odčervované a riadne očkované (calici, leukemia, rhinotracheitis, chlamydia, panleukopenia, besnota). Taktiež sú testované na toxoplazmózu a infekčné choroby FIV a FeLV s negatívnym výsledkom.

 


Aktualizácia 26.10.2010

TOPlist